Emirates, tanie bilety lotnicze do Australii i Nowej Zelandii, tanie loty. Kompleksowa obsługa podróży dla firm. Promocje lotnicze. Parkingi Lotniskowe .Bilety lotnicze. Organizacja podróży służbowych. Najtańsze Bilety lotnicze do USA. Online Bilety Lotnicze Online. Podróże firmowe.

 

Türk Hava Yolları (ang. Turkish Airlines) – narodowe tureckie linie lotnicze, z siedzibą w Stambule. Oferuje połączenia z Europą, Bliskim Wschodem, Dalekim Wschodem, Ameryką Północną i Afryką. Głównym portem jest port lotniczy Stambuł-Atatürk (IST w kodzie IATA).

Zasady postepowania i cele

Kierujemy sie nastepujacymi zasadami:

 • Bezpieczenstwem lotów
 • Gospodarnoscia
 • Komfortem pasazerów
 • Punktualnoscia

Bezpieczenstwo lotów jest dla Turkish Airlines najwazniejszym czynnikiem w dzialalnosci. Zagadnienie bezpieczenstwa lotów w naszym zakresie obowiazków obejmuje: operacje powietrzne, szkolenia i standardy dla personelu pokladowego, departament utrzymania kabin, operacje naziemne, szkolenie techniczne, grupe reagowania w naglych przypadkach oraz utrzymanie lotów i bezpieczenstwo naziemne.

4 glówne cele Dyrekcji ds. bezpieczenstwa lotów i kontroli jakosci to:

 • Poprawa bezpieczenstwa lotów i operacji naziemnych.
 • Uzyskiwanie i poglebianie swiadomosci zagrozen wszystkich czlonków personelu pokladowego i naziemnego.
 • Korygowanie usterek i przykladów lamania przepisów.
 • Dzielenie sie doswiadczeniem wyniesionym z analizy zdarzen poprzez ocene oraz propagowanie informacji zwiazanych z wypadkami i incydentami. 

Przede wszystkim, jestesmy w pelni swiadomi odpowiedzialnosci za bezpieczenstwo pasazerów. Ich zainteresowanie bezpieczenstwem lotów oraz zaufanie do transportu lotniczego mozemy zapewnic, gdy standardy stosowane w Turkish Airlines odpowiadaja miedzynarodowym kryteriom.

Informacje ogólne

Wiekszosc pilotów Turkish Airlines zostala wyszkolona w Tureckich Silach zbrojnych oraz w Akademii Lotnictwa Cywilnego Uniwersytetu Anatolijskiego w Turcji. Grupa pilotów pracujacych obecnie jako kapitanowie przeszla szkolenie zagranica. Bez wzgledu na to gdzie przeszli edukacje, wszyscy piloci, którzy pomyslnie ukonczyli przeszkolenie naziemne oraz w symulatorach, rozpoczynaja u nas prace na stanowisku drugiego oficera. Jedynie obywatele tureccy moga skladac podanie o przyjecie do pracy jako piloci w Turkish Airlines.

Badania medyczne zalogi przeprowadzane sa przez Tureckiego lekarza krajowego ds. lotnictwa w zgodzie z przepisami ICAO/Civil Aviation Medicine Regulations. Ponizej podano czestotliwosc badan okresowych dla róznych grup wiekowych:

 • 40 lat i ponizej: 12 miesiecy
 • 40 - 60: 6 miesiecy
 • 60 - 63: 3 miesiace 

Centrum szkolenia Turkish Airlines, na które sklada sie sekcja personelu pilotazowego oraz personelu kabinowego, dysponuje nastepujaca baza sprzetowa:

 • 3 kompletne symulatory lotów: AVRO RJ100/70, B737-400, B737-800
 • 1 kabina pierwszej klasy typu A340
 • 1 kabina klasy ekonomicznej typu A340
 • 1 symulator ewakuacji awaryjnej dla modeli B737/A310/A340
 • 1 wyjscie awaryjne przez skrzydlo A-310

Zalogi Turkish Airlines posiadaja kwalifikacje do przeprowadzania operacji lotniczych kategorii 2 i 3 w zaleznosci od typu samolotu i specyfikacji lotniska, przy niekorzystnych warunkach pogodowych, takich jak mala widocznosc i niski pulap chmur, co pozwala na bezpieczne ladowanie.

Wszystkie samoloty Turkish Airlines sa wyposazone w system unikania kolizji TCAS (Traffic Collision Avoidance System)

Federalna agencja ds. lotnictwa ustalila 2 kategorie dla oceny krajów, które utrzymuja polaczenia z USA:

 • . Kategoria1: Kraje spelniajace wymogi ICAO
 • . Kategoria 2: Kraje nie spelniajace wymogów ICAO

W zgodzie z programem oceny bezpieczenstwa miedzynarodowego transportu lotniczego FAA, Turecki Urzad Lotnictwa Cywilnego zostal oceniony przez inspektorów FAA, którzy uznali, iz udziela on przewoznikom licencji i sprawuje nad nimi nadzór wg standardów ICAO. Turkish Airlines naleza do Kategorii 1 i obecnie utrzymuja polaczenia z 2 portami lotniczymi w USA: JFK oraz Chicago.
Ocena kryteriów bezpieczenstwa Turkish Airlines przez FAA dowiodla, ze nasz linia przyklada wielka wage do bezpieczenstwa lotów i przestrzega miedzynarodowych przepisów dot. lotnictwa cywilnego podczas naszych lotów do 104 portów na 4 kontynentach (28 portów krajowych i 76 zagranicznych) wykonywanych przez 69 samolotów z laczna liczba miejsc wynoszaca 11 080. Przecietny wiek naszych samolotów to 6 lat, co czyni nasza flote jedna z najmlodszych w Europie. Przewozimy 10 mln. pasazerów rocznie.


W dobie globalizacji transportu lotniczego nie ulega watpliwosci, iz najkorzystniejszym modelem dzialalnosci jest uczestnictwo w aliansie linii lotniczych. Turkish Airlines kontynuuje polityke rozszerzania swojej siatki polaczen miedzynarodowych w celu uczestniczenia w rozwoju swiatowego lotnictwa cywilnego i wzmocnienia swojej obecnosci na róznych rynkach. Do umów code-share z takimi przewoznikami jak Swiss, Austrian Airlines and Japan Airlines, dodalismy umowy z Malaysia Airlines. 
Na calym swiecie operuje obecnie ok. 18 000 samolotów. Do 2016 oczekuje sie wzrostu tej liczby do 25 500. Podróze lotnicze to najbezpieczniejsza forma transportu. Wg raportu NTSB, wypadki lotnicze zdarzaja sie rzadko a ryzyko utraty zycia lub zdrowia jest niezwykle niskie. Massachusetts Institute of Technology na podstawie danych od roku 1990, obliczyl, iz ryzyko utraty zycia w wyniku katastrofy lotniczej wynosi 1 do 8 milionów. Ujmujac to nieco inaczej: pasazer, który codziennie wybieralby jeden przypadkowy lot, zginalby w katastrofie lotniczej po uplywie 21 000 lat.
Ponizej podajemy nasz schemat organizacyjny oraz kroki podejmowane w celu zapewnienia naszym pasazerom bezpiecznej i przyjemnej podrózy.

Dzialalnosc

Do obowiazków Dyrekcji ds. bezpieczenstwa lotów i kontroli jakosci nalezy:

 • Planowanie, przeprowadzanie i ocena standardów jakosci oraz przeprowadzanie wewnetrznych audytów personelu pokladowego, departament utrzymania kabin, operacji naziemnych, szkolenia technicznego, utrzymania lotów, bezpieczenstwa naziemnego oraz grupy reagowania w naglych przypadkach . 
 • Przygotowanie podreczników jakosci dla odpowiednich departamentów
 • Monitorowanie i koordynacja planów korygowania uchybien.
 • Przygotowywanie i implementacja Programu zapobiegania wypadkom i bezpieczenstwa lotów w zgodzie z przepisami JAR-OPS1 i polityka zapewnienia jakosci Turkish Airlines.
 • Monitorowanie i ocena operacji lotniczych poprzez analize raportów Centrum kontroli operacji lotniczych.
 • Codzienne monitorowanie pasów startowych, dróg kolowania oraz plyt postojowych w porcie lotniczym Istambul Atatürk.
 • Nadzór nad krajowymi portami lotniczymi.
 • Organizowanie spotkan dot. bezpieczenstwa lotów
 • Ocena raportów nt. pilotów.
 • Ocena wypadków naziemnych.
 • Przygotowywanie biuletynu nt. bezpieczenstwa operacji powietrznych i naziemnych.
 • Przygotowywanie biuletynu nt. kanonu zasad bezpieczenstwa  operacji powietrznych i naziemnych.
 • Wystawianie dodatkowych materialów szkoleniowych. 
 • Abonowanie miedzynarodowych wydawnictw i dokumentów.
 • Globalna komunikacja internetowa.
 • Sekcja nt. bezpieczenstwa lotów na stronie internetowej Turkish Airlines
 • Uczestnictwo w szkoleniach i seminariach w kraju i zagranica.
 • Przydzielanie kapitanów oraz pierwszych oficerów do szkolen zalóg, personelu kabinowego oraz naziemnego

Skróty

ICAO: Miedzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego
FAA Federalna Administracja Lotnictwa
JAA: Zrzeszenie Wladz Lotniczych
JAR: Przepisy Zrzeszenia Wladz Lotniczych
JAR-OPS1: Przepisy Zrzeszenia Wladz Lotniczych/Komercyjny Transport Lotniczy
IASA: Miedzynarodowy program oceny bezpieczenstwa lotniczego
DISPATCH OFFICE Dzial linii lotniczej planujacy i nadzorujacy operacje.

tanie loty tanie bilety lotnicze
tanie loty
11/07/18
Australia, Azja i Nowa Zelandia z Krakowa razem z FlyDubai czytaj więcej ›
13/04/18
Bilety do Australii i Nowej Zelandii z jedną przesiadką PLL LOT czytaj więcej ›
03/04/18
Targi Kanton - edycja wiosna 2018, bilety lotnicze, kolejowe, transfery, hotele, ubezpieczenia, wizy. Kompleksowa obsługa wyjazdu na targi. czytaj więcej ›
03/03/17
Bilety lotnicze do Australii i Nowej Zelandii na rok 2017, specjalne ofert dla osób do 30 lat, przeloty w jedną stronę. czytaj więcej ›
Korzystając z naszej witryny, użytkownik zgadza się na wykorzystywanie przez nas plików cookie zgodnie z zasadami dotyczącymi plików cookie, więcej...

Wszelkie prawa zastrzeżone - www.FunFly.pl © 2007 - 2013 - Najnizsze Ceny Biletow Lotniczych / Promocje lotnicze / Tanie bilety lotnicze online / Bilety Lotnicze do Australii / Parkingi Lotniskowe


Opublikowane na stronie www.funfly.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Biuro Podróży FunFly.pl zajmuje się profesjonalną obsługą Państwa podróży, zarówno prywatnej jak i służbowej. Na Państwa życzenie zarezerwujemy tanie bilety lotnicze, poczynając od najtańszej klasy ekonomicznej bo klasy business oraz first. Sprawdź u nas ceny biletów lotniczych online oraz promocje lotnicze.

Współpracujemy z Aeroflot, Cathay Pacific, Qatar Airways, Air France, LOT, Lufthansa, Singapore Airlines, British Airways, Emirates, Czech Airlines, Austrian, Swiss, Finnair, Iberia, Malev, SAS, Alitalia, KLM, American Airlines, Darmowe loty, zdjęcia i filmy lotnicze z powietrza

Blog o podróżach: KochamLatanie