Emirates, tanie bilety lotnicze do Australii i Nowej Zelandii, tanie loty. Kompleksowa obsługa podróży dla firm. Promocje lotnicze. Parkingi Lotniskowe .Bilety lotnicze. Organizacja podróży służbowych. Najtańsze Bilety lotnicze do USA. Online Bilety Lotnicze Online. Podróże firmowe.

 

lufthansa

 

Lufthansa (Deutsche Lufthansa AG) to największy niemiecki przewoźnik lotniczy, którego siedziba główna mieści się w Kolonii. Główna baza Lufthansy znajduje się we Frankfurcie nad Menem przy międzynarodowym porcie lotniczym. Jest to jednocześnie główny węzeł komunikacyjny Lufthansy. Drugim jest międzynarodowy port lotniczy w Monachium.

Lufthansa jest liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance. Flota Lufthansy liczy w chwili obecnej ponad 300 samolotów.

Spółka akcyjna notowana na giełdzie we Frankfurcie i platformie XETRA.

Przedsiębiorstwo powstało w roku 1926, wkrótce po fuzji pomiędzy "Deutsche Aero Lloyd" (DAL) and "Junkers Luftverkehr", która miała miejsce 6 stycznia tego samego roku. Pierwotna nazwa przedsiębiorstwa brzmiała Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft. Nazwa Lufthansa wywodzi się od połączenia niemieckiego Luft ("powietrze") i Hansa określającego związek średniowiecznych miast europejskich kupieckich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym.

Po II wojnie światowej Lufthansa podjęła działalność dopiero na początku lat 50. W połowie latach 50. "swoją" Lufthansę usiłowała powołać również Niemiecka Republika Demokratyczna, ale w wyniku rozmów z rządem RFN skończyło się to 30 kwietnia 1955 roku powołaniem we Wschodnich Niemczech linii o nazwie Interflug. Zaprzestały one działalności w roku 1991, już po upadku reżimu komunistycznego.

Do roku 1991 samolotom Lufthansy nie wolno było latać do Berlina Zachodniego.

Lufthansa była pierwszym przewoźnikiem, który wprowadził na swoje wyposażenie samoloty Boeing 737 i jedynym, który zakupił wersję 737-100 tych samolotów.

Od 17 maja 2004 roku Lufthansa jest także uczestnikiem programu Connextion firmy Boeing, który umożliwia pasażerom korzystanie z internetu również na pokładzie samolotów tej firmy. Lufthansa była pierwszym przewoźnikiem, który przystąpił do tego programu.

W czerwcu 2003 roku Lufthansa otworzyła nowy terminal lotniczy w Monachium, aby odciążyć swój główny port we Frankfurcie. Międzynarodowy port lotniczy im. Franciszka Józefa Straussa jest jednym z pierwszych w Europie terminali będących częściowo własnością linii lotniczych.

22 marca 2005 roku Lufthansa połączyła się ze szwajcarskim przewoźnikiem Swiss.

tanie loty tanie bilety lotnicze
tanie loty
11/07/18
Australia, Azja i Nowa Zelandia z Krakowa razem z FlyDubai czytaj więcej ›
13/04/18
Bilety do Australii i Nowej Zelandii z jedną przesiadką PLL LOT czytaj więcej ›
03/04/18
Targi Kanton - edycja wiosna 2018, bilety lotnicze, kolejowe, transfery, hotele, ubezpieczenia, wizy. Kompleksowa obsługa wyjazdu na targi. czytaj więcej ›
03/03/17
Bilety lotnicze do Australii i Nowej Zelandii na rok 2017, specjalne ofert dla osób do 30 lat, przeloty w jedną stronę. czytaj więcej ›
Korzystając z naszej witryny, użytkownik zgadza się na wykorzystywanie przez nas plików cookie zgodnie z zasadami dotyczącymi plików cookie, więcej...

Wszelkie prawa zastrzeżone - www.FunFly.pl © 2007 - 2013 - Najnizsze Ceny Biletow Lotniczych / Promocje lotnicze / Tanie bilety lotnicze online / Bilety Lotnicze do Australii / Parkingi Lotniskowe


Opublikowane na stronie www.funfly.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Biuro Podróży FunFly.pl zajmuje się profesjonalną obsługą Państwa podróży, zarówno prywatnej jak i służbowej. Na Państwa życzenie zarezerwujemy tanie bilety lotnicze, poczynając od najtańszej klasy ekonomicznej bo klasy business oraz first. Sprawdź u nas ceny biletów lotniczych online oraz promocje lotnicze.

Współpracujemy z Aeroflot, Cathay Pacific, Qatar Airways, Air France, LOT, Lufthansa, Singapore Airlines, British Airways, Emirates, Czech Airlines, Austrian, Swiss, Finnair, Iberia, Malev, SAS, Alitalia, KLM, American Airlines, Darmowe loty, zdjęcia i filmy lotnicze z powietrza

Blog o podróżach: KochamLatanie