Sezon letni 2013 w Czech Airlines

W sezonie letnim, począwszy od Niedzieli Wielkanocnej, 31 marca 2013 roku Czech Airlines uruchomi sześć nowych połączeń. W nowym rozkładzie lotów będą oferowane połączenia do Zurychu, Florencji, Monachium, Nicei i Permu w Rosji. Szósta destynacja to nowy długodystansowy kierunek do Seulu, który Czech Airlines będzie obsługiwać we współpracy z Korean Air korzystając z Airbusów A330-300. Dodatkowo w porównaniu do roku ubiegłego na 18 już istniejących kierunkach zwiększyliśmy liczbę rejsów. Zwiększona liczba operacji dotyczy m.in. Barcelony, ​​Berlina, Hamburga, Kopenhagi, Mediolanu, Sztokholmu i Tel Avivu. Samoloty Czech Airlines będą obsługiwały połączenia do 42 miast w 24 krajach. Natomiast we współpracy z partnerami, linie lotnicze będą oferować przeloty do 92 miast w 48 krajach. Letni rozkład lotów będzie obowiązywał do 26 października 2013 roku.

20 Nowych lotów do Azji Wschodniej

Od czerwca, oferta linii lotniczych zostanie wzbogacona o własne długodystansowe połączenia do Seulu, które to Czech Airlines będą obsługiwać we współpracy z Korean Air. Obie linie zaoferują pasażerom łącznie sześć rejsów tygodniowo na trasie Praga – Seul – Praga. Dwa połączenia będą obsługiwane przez Czech Airlines, samolotem typu Airbus A330-300 (w każdą sobotę i niedzielę) i cztery obsługiwane przez Korean Air. Wszystkie rejsy na tej trasie będą operowane zarówno pod numerami rejsów Czech Airlines jak i Korean Air. Dzieki zwiększonej liczbie lotów do Korei Połuniowej i zacieśnieniu współpracy pomiędzy przewoźnikami oraz obopólnej harmonizacji rozkładu lotów pasażerowie Czech Airlines będą mogli skorzystać z dogodnego tranzytu w Seulu do wielu wschodnioazjatyckich miast oraz destynacji na Pacyfiku.

W ramach letniego rozkładu Czech Airlines wzbogaci swoją siatkę połączeń o nastepujące destynacje: Fukuoka, Nagoya, Niigata, Okayama, Osaka, Sapporo i Tokio w Japonii, a także o Hong Kong, Szanghaj i Qingdao w Chinach. We współpracy z Korean Air nasi pasażerowie będą mogli skorzystać także z połączeń do stolicy Indonezji, Jakarty i Denpasar na Bali, a także do stolicy Malezji Kuala Lumpur. Letnia oferta to również połączenia do takich miast jak Kota Kinabalu na Borneo, Da Nang w Wietnamie, oraz na wyspy Guam i Palau.

Aż 99 lotów tygodniowo z Pragi do Niemiec

W tym sezonie letnim, Czech Airlines zaoferuje zwiększoną liczbę lotów pomiędzy Pragą a Niemcami. Oprócz większej liczby połączeń do Berlina, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga i Stuttgartu, od 1. czerwca Czech Airlines będzie także obsługiwać połączenia do Monachium. Dzięki temu liczba połączeń do niemieckich miast w porównaniu z rokiem poprzednim wzrośnie o 42 rejsy.

Osiem Destynacji w Rosji

Zgodnie ze strategią rozwoju, która łączy Wschód i Zachód Europy, Czech Airlines stopniowo zwiększa liczbę lotów do Federacji Rosyjskiej oraz innych republik w regionie. Ósmym miastem w Rosji posiadającym bezpośrednie połączenia z Pragi będzie Perm. Oferta przelotów na tej trasie to dwa rejsy tygodniowo – w każdy czwartek i niedzielę.

W sezonie letnim 2013 Czech Airlines będzie oferować połączenia do siedmiu miast Wspólnoty Państw Niepodległych takich jak Almaty, Taszkient i inne. Będziemy operować na 96 połączeniach tygodniowo, średnio 14 dziennie, między innymi: 5 razy dziennie do Moskwy (w sumie 38 tygodniowo), osiem razy tygodniowo do Petersburga, siedem razy do Erewania i Kijowa, sześć do Samary, pięć do Yekaterynburga, cztery do Mińska i Rostov-on-Don’em, trzy do Almaty, Niżnego Nowogrodu, Ufy, Odessy i Tbilisi, a dwa razy w tygodniu do Permu i Taszkientu. W porównaniu z ubiegłym rokiem, linie lotnicze zwiększą liczbę lotów do Moskwy, Niżnego Nowogrodu, Petersburga, Rostova nad Donem i Ufy. Czech Airlines planuje także wprowadzić samoloty typu Airbus A330-300 na wybrane loty do Almaty, Yekaterynburga i Moskwy.