WOW stopover – 10 powodów dla których warto zatrzymać się na Islandii

WOW stopover – 10 powodów dla których warto zatrzymać się na Islandii

Widziałeś wiele zdjęć i słyszałeś liczne historie. Czy to nie najwyższa pora, żeby samemu odkryć tajemniczą wyspę na północy?

Oferta WOW Stopover daje ci możliwość zwiedzenia Islandii po drodze do innych europejskich lub północnoamerykańskich kierunków WOW air. To jak odbyć dwie podróże w cenie jednej!

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że dzięki wielu elastycznym możliwościom rezerwacji tanich biletów WOW air, WOW stopover możesz wykorzystać aby doświadczyć Islandii jak tylko chcesz, spędzić na malowniczym lodowcu czy przy szybkiej kawie w jednej z wielu klimatycznych kawiarni w Rejkjaviku.

 

10 powodów, dla których powinieneś skorzystać z WOW stopover i zatrzymać się na Islandii podczas swojej podróży WOW air:

1. Zorza polarna

Wszyscy uwielbiają zorze polarne (ponieważ są po prostu wspaniałe!) Teraz masz szansę zobaczyć te jasne, mieniące się na niebie światła na własne oczy. To magiczne wyglądające zjawisko naturalne jest znane także jako Aurora Borealis i jest spowodowane odziaływaniem cząsteczek emitowanych przez Słońce w górnych warstwach atmosfery w pobliżu Bieguna Północnego.

2. Niesamowite krajobrazy

To prawda. Krajobraz naturalny Islandii jest po prostu tak niezwykły jak tylko stary dobry internet pozwala ci wierzyć. Przygotuj się na gejzery, lodowce, wulkany, pola lawy, góry i czarne piszczyste plaże. Lepiej weź ze soba swój aparat. Wystarczy spojrzeć na tę lodową lagunę!

3. Wieloryby

Islandia jest jednym z najlepszych miejsc do obserwacji wielorybów w Europie. Ponad 20 gatunków wielorybów występuje w wodach otaczających Islandię. Wyprawa połączona z obserwacją wielorybów i możliwość zobaczenia tych łagodnych olbrzymów w ich naturalnych środowisku to niezapomniane przeżycie.

4. Widok z Hallgrímskirkja

Hallgrímskirkja to ogromny kościół w centrum Reykjavíku. Nie wszystkim podoba się ten architektoniczny potwór, ale w jednym wszyscy są zgodni. Panorama rozciągająca się ze szczytu kościelnej wieży zapiera dech w piersiach, szczególnie przy bezchmurnej pogodzie. Bilet wstępu na wieżę kosztuje ISK 900 oraz ISK 100 dla dzieci (1-14). Wskazówka: Możesz dotrzeć do Hallgrímskirkja i wygodnie zwiedzać cały Reykjavik podróżując specjalnymi autobusami turystycznymi

5. Hot dogi

Słynne islandzkie hot dogi, inaczej pylsa jak są nazywane na Islandii, to idealna przekąska po dawce zwiedzania. Przygotowywane głównie z islandzkiej jagnięciny hot dogi to jeden z najpopularniejszych fast-food’ów na Islandii. Słowo pylsa może nie jest najłatwiejsze do wymówienia ale świetnie współgra z ketchupem, musztardą, cebulą i sosem remoulade.

6. Błękitna laguna

Zrelaksuj się w słynnym uzdrowisku geotermalnym podczas swoich wakacji na Islandii i ciesz się terapeutycznym działaniem ciepłej i pełnej minerałów wody Błekitnej Laguny. Upewnij się, że zarezerwowałeś bilet z wyprzedzeniem, bo ten cud natury jest oblegany przez turystów. Nie zapomnij, że w modzie jest zrobienie sobie zdjęcia z odrobiną mazi krzemionkowej na twarzy!

7. Golden Circle

Jeśli zostajesz na Islandii tylko na kilka dni w drodze w inne miejsce i chcesz jak najwięcej zwiedzić, najlepszym sposobem jest wyprawa “Golden Circle”. To świetna okazja by zobaczyć najbardziej znane cudy natury Islandii, takie jak gejzer Strokkur, wodospad Gullfoss czy piękny Park Narodowy

8. Hala koncertowa Harpa

Harpa, wyjątkowa hala koncertowa, została zaprojektowana we współpracy z duńsko-islandzkim artystą Olafur Eliassonem i otwarta w 2011 roku. Imponująca zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz stanowi klejnot architektury Reykjaviku, który po prostu musisz zobaczyć!

9. Szczęśliwi ludzie

Przyjedź dla natury, zostań ze względu na ludzi! Islandia jest na 2 miejscu w rankingu najszczęśliwszych miejsc na ziemi. Tak, nawet podczas tych dłuuuugich, ciemnych, zimowych miesięcy nowocześni Wikingowie dostrzegają jasną stronę życia i czekają na wspaniałe, letnie noce. Oczywiście, Islandczycy mają tendencję do pracowania zbyt długo i picia dużych ilości kawy ale uwielbiają się bawić i z pewnością spotkasz ich w weekendy tańczących do białego rana!

 

10. Ekscytujące wydarzenia

Islandia to miejsce, w którym dużo się dzieje, pełne sztuki, kultury i ekscytujących wydarzeń. Tu zawsze jest co robić – koncerty, wernisaże, wydarzenia sportowe, festiwale filmowe i wiele innych. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

Z ofertą WOW stopover Islandia jest bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej. To twoja szansa by podziwiać niesamowite krajobrazy, obserwować wieloryby, zobaczyć zorzę polarną i nacieszyć się przyjemnie ciepłą wiosną. Zarezerwuj tanie bilety WOW air i skorzystaj z oferty WOW stopover. Odkryj lodowce, góry, wodospady i wulkany. Aktywnie spędź czas na jeździe konnej, nurkowaniu i skuterach śnieżnych. Możliwości są nieograniczone!

Życzymy ci WOW podróży!